Jestem psychologiem, psychoterapeutką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną bezsenności oraz trenerką.
Przez wiele lat pracowałam na uczelni, co zaowocowało stopniem doktora oraz poczuciem odpowiedzialności za jakość informacji, którymi się dzielę z innymi. Dążę do przekazywania aktualnego stanu wiedzy, zachowując przy tym dozę krytycyzmu.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.
W pracy terapeutycznej łączę różne nurty - szkoliłam się w nurcie psychoanalitycznym i ta filozofia rozumienia problemów i ich źródeł jest mi bliska, ale pracując z osobami z bezsennością, postępuję zgodnie z zaleceniami polskich, europejskich i amerykańskich towarzystw zajmujących się snem – czyli stosuję terapię poznawczo-behawioralną bezsenności (CBT-I). Stosuję również metodę pracy z własnymi emocjami i myślami bazującą na racjonalnej terapii zachowania.
Temat snu jest tym, który mnie pasjonuje od czasów studiów w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. W związku z tym pierwsze kroki - jeszcze jako stażystka i już po studiach - stawiałam w Poradni Zaburzeń Snu przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie.
Byłam obserwatorką grupowej terapii bezsenności prowadzonej przez dr Małgorzatę Fornal-Pawłowską.
Pierwsze samodzielne doświadczenia zawodowe zdobywałam jako psycholog w szpitalu, głównie oddziale pulmonologicznym Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi. Pracowałam też jako psycholog i psychoterapeutka w poradniach NFZ i od kilku lat we własnym gabinecie.
W pracy trenerskiej szczególnie chętnie podejmuję tematy związane ze snem (a jakżeby-inaczej), ale też ze zdrowymi relacjami - z innymi oraz sobą. Bliskie są mi obszary rozpoznawania i radzenia sobie z własnymi emocjami, stresem, wypaleniem zawodowym.
Lubię poznawać potencjał i zasoby, a nie tylko pracować przeciwko różnym problemom.
Prowadziłam webinary i szkolenia m.in. dla farmaceutów, położnych, pielęgniarek, lekarzy, pracowników bankowości, ale i dla seniorów.
Temat, który fascynuje mnie pozazawodowo to aromaterapia – stosuję ją w życiu osobistym, by wesprzeć koncentrację uwagi, zdrowie fizyczne i psychiczne własne i moich bliskich. Od niedawna wplatam ten temat również do prowadzonych przeze mnie zajęć.